Вівторок
16.04.2024
10:44
Вітаю Вас Гість
RSS

Вивчаємо економіку разом
(сайт вчителя економіки та правознавства Глухівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2)

»
Меню сайту

Наше опитування
Вам подобається мій сайт?
Всього відповідей: 535

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » 2014 » Травень » 4 » Цікаві факти про золото
22:10
Цікаві факти про золото

Золото — один з найбільш шанованих у світі металів, його використовують не тільки в ювелірній справі і банківської діяльності, а й у багатьох галузях промисловості. Здається, про цей благородний метал люди знають все. Але все ж деякі факти, що стосуються видобутку та розповсюдження золота, можуть здивувати багатьох.

Цікаві факти про золото

Видобуток і незвичайні властивості золота

Найстарша золотодобувна шахта в світі знаходиться в південній частині Каїра. Вік копальні, розташованої на території піщаної пустелі, сягає п’яти тисяч років.

Вченим — фізикам зі Сполучених Штатів Гайдну, Гессові і Інграм, які проводили в 1947 році експериментальні вимірювання ефективного перетину поглинання ядрами ртуті нейтронів, вдалося отримати золото (приблизно 35 мкг). Такий результат став побічним ефектом експериментальної діяльності, і цей факт не міг не порадувати прихильників алхімії: збулася багатовікова мрія — отримання золота із ртуті.

Благородний метал зустрічається в світі дуже рідко. Про це говорять цифри, які порівнюють обсяги виплавлення сталі і золота: у світі за годину відливається сталі більше, ніж золота за весь час існування людини. За статистичними даними 2011 світовий обсяг видобутку золота склав 2800 тонн. Найбільше цінного металу було видобуто в Китаї, США та Австралії.

Пластичність золота також дивує: за допомогою ковки з металу можна отримати найтонші (близько 0,1 мкм) напівпрозорі листи. Так зване сусальне золото, відбиваючись при світлі, має жовтий відтінок, а промені, що проходять, додатково фарбують його синьо-зеленими тонами. Метал здатний при певному впливі перетворитися в дріт, лінійна щільність якого становить 500 м/м.

Як свідчать різні джерела, на планеті за весь час її існування видобуток золота склав близько 150-200 тисяч тонн, а втрачено дорогоцінного металу при цьому — всього 10-15 % від загальної кількості. Цікаво також, що приблизно 15 % золота щорічно переробляється вдруге. Тому цілком можливо, що власники ювелірних прикрас носять вироби з благородного металу, видобутого багато тисяч тому.

За припущеннями геологів, маса загального золотого запасу на планеті складає від 120 до 150 тисяч тонн, причому всі золотоносні жили в світі вже розвідані.

Основна концентрація золота — в ядрі планети Земля. Там зосереджено таку кількість металу, яка перевищує запаси існуючих розробок в п’ять разів. Якщо золото з ​​ядра розосередити по поверхні Землі, то вийде шар товщиною в 0,5 метра.

Висока пластичність золота поєднується з його вагою. З однограмових шматочків може вийти дріт, довжина якої складе 3 км, а золота фольга з 1 г буде тонше волосся людини в 500 разів. Проте, кубик із золота з гранню 37 см, буде важити 1000 кг.

У 1872 році в Австралії був знайдений найбільший самородок золота. Йому дали назву «Довгоочікуваний мандрівник» («Welcome Stranger»). Шматок дорогоцінного металу з вагою 70 кг мав розміри 25х63 см.

Золото в житті людини

Люди, які носять золоте кільце все життя, починаючи з повноліття, можуть помітити, що його товщина зменшиться в два рази. Найдрібніші золоті частинки поступово відділяються від виробу, осідаючи на одязі, поверхні шкіри, навколишніх предметах. Тому, якщо спалити меблеву оббивку в приміщенні, де зберігається благородний метал, в золі виявиться невеликий шматочок золота.

Якщо все золото світу віддати США і продати за нинішніми цінами, воно коштувало б близько $ 10 трильйонів — і цього все одно не вистачило б, щоб погасити державний борг цієї країни. По суті, сума в $ 10 трильйонів покрила б лише 60% заборгованості, яка складає майже $ 16500000000000. Ймовірно, краще залишити долар як він є.

Заробити на золоті купівлею злитка підійде не кожному. При купівлі злитка із золота або будь-якого іншого дорогоцінного металу доведеться заплатити податок 18%. Тобто даний вид інвестицій в золото підходить тільки для довгострокових стратегій інвестування. При купівлі золотих злитків понад 1 кг ціна стає більш вигідною. Кращим видом інвестицій залишається пряме інвестування в проекти, площадка займов — саме це місце, де ви зможете знайти підходящий проект для своїх коштів.

Метал погано піддається впливу хімікатів. Золото розчиняється в «царській горілці» (суміші концентрованої азотної і соляної кислоти), в лужному розчині ціаністого калію і натрію.

Золото 999 проби непрактично використовувати в ювелірній справі, оскільки в чистому вигляді воно не тримає форму — настільки метал м’який. Для виготовлення ювелірних прикрас застосовуються сплави золота. Найпоширеніша проба — 585 — означає, що у виробі вагою 1 грам вагу золота складе 0,585 мг.

Примхи заможних людей дивують багатьох. Наприклад, охочі випорожнюватися золотом, можуть спробувати на собі розробку вчених, які пропонують двосантиметрові капсули. Вони продаються в упаковці з трьох штук, вартість якої 425 доларів. Після прийняття капсули фекалії мають колір золота.

Запаси золота в банках всього світу становлять на сьогоднішній день приблизно 32 тисячі тонн. Здається, що це багато, але якщо сплавити золоті злитки в один куб, його сторона складе всього 12 метрів. Перше місце серед держателів золота займають банки США, там зберігається 8100 тонн, друге місце — у Німеччині (3,4 тисячі тонн). У Міжнародному валютному фонді зберігається 2800 тонн зо

Переглядів: 1225 | Додав: Alla-Petrivna | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу

Пошук

Календар
«  Травень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Архів записів

Друзі сайту