Вівторок
23.04.2024
19:41
Вітаю Вас Гість
RSS

Вивчаємо економіку разом
(сайт вчителя економіки та правознавства Глухівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2)

Каталог статей »
Меню сайту

Категорії розділу
Нобелівські лауреати [9]
Історії успіху [6]

Наше опитування
Вам подобається мій сайт?
Всього відповідей: 535

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Видатні економісти » Історії успіху

Стів Пол Джобс

Фінансовий успіх легендарного голови Apple і автора таких світових бестселерів, як плеєри iPod і мобільні телефони iPhone, передусім, був обумовлений його прагненням робити у своєму житті тільки те, що подобається, а не те що прийнято або визначено кимось.

Стів Джобс рекламує Apple 2

Народився Джобс 24 лютого 1955 року в США. Хлопчик з дитинства серйозно захоплювався електронікою і вже в десятирічному віці збирав свої перші електронні плати.

У 12 років вперше проявляється унікальний характер Стіва Джобса, що згодом став його візитною карткою. При зборці чергового радіоприладу Джобс виявив, що йому бракує декількох деталей. Він, не довго думаючи, подзвонив на домашній телефон керівника компанії Hewlett-Packard і декілька хвилин спілкувався з Уильямом Хьюлеттом. Той пообіцяв вислати необхідні деталі і запросив Джобса на літню практику у свою компанію. Це був той самий трамплін, який, згодом вивів Стіва Джобса на гребінь успіху.

У компанії Hewlett-Packard Стівен знайомиться зі своїм тезком і майбутнім генієм радіоелектроніки Стівеном Возняком, який на довгі роки стає його другом і партнером. За словами самого Джобса, Стів Возняк єдина людина, яка розбирається в комп'ютерах краще за нього самого.

Після закінчення школи, Джобс поступає до коледжу, де знову проявляється бунтарський дух майбутнього мільярдера. Після першого семестру він залишає коледж, оскільки там, за його словами - «не цікаво». Наступні півтора роки він живе в студентському гуртожитку, ночує в кімнатах у друзів і здає пляшки, для того, щоб купити собі їжу.

Проте, перебування в коледжі не пройшло для Стіва Джобса дарма. Він почав відвідувати курси каліграфії, і отримані знання дуже згодилися йому в майбутньому при розробці шрифтів для персональних комп'ютерів.

Через півтора роки Джобс перебирається в Каліфорнію, де за порадою Возняка влаштовується на роботу у фірму по розробці відеоігор Atari. У цей період друзі деякий час займаються не цілком законним бізнесом, вони виготовляють і продають Blue Box, пристрої, за допомогою яких можна здійснювати безкоштовні телефонні дзвінки на далекі відстані.мЩе через деякий час вони отримують замовлення від Atari на удосконалення електронної плати, з тією умови, що за кожен прибраний чіп компанія зобов'язувалася доплатити по 100 доларів на додаток до обумовленої суми оплати. Замовлення було виконане, а фахівці компанії - здивовані. З плати було прибрано близько 50 чіпів, що в сумі потягнуло на 5 тис. доларів. На жаль, чіпи, що залишилися, були розміщені настільки щільно, що виробництво подібної плати в промислових масштабах у той час було б неможливим, тому друзі отримали на двох лише 700 доларів. Проте, цей випадок дуже яскраво характеризує той потенціал, який мали обидва Стівена: Джобс і Возняк.

Народження комп'ютера Apple та відхід Джобса з компанії

На революційну думку про виробництво ПК для широкого ринку, Стіва Джобса наштовхнув персональний комп'ютер, зібраний Стівом Возняком для особистих потреб. Джобс переконав друга зайнятися розробкою комерційно вигідних комп'ютерів, і 1 квітня 1976 року була заснована Apple Computer Corporation. Основним капіталом компанії стали гроші, зароблені друзями в Atari, а також гроші, отримані від продажу мікроавтобуса Стіва Джобса (всього біля 6 000 доларів).

Першим цехом друзів став старий гараж батька Джобса, в якому вони займалися тим, що любили і уміли: мінімізували електронні плати, скорочуючи, таким чином, як їх розмір, так і вартість виготовлення.

У тому ж 1976 року був зібраний перший персональний комп'ютер Apple 1, а через декілька місяців - прототип нової моделі Apple 2, який і приніс справжній успіх компанії.

Apple 2, за задумом Джобса, повинен був позиціонуватися як серйозний промисловий продукт для масового ринку. Новий комп'ютер був оснащений пристроєм для читання дискет і підтримував виведення кольорової графіки. Для нього була розроблена красива упаковка з емблемою Apple 2 - різнокольоровим надкушеним яблуком. З моменту початку виробництва було продано більше 5 мільйонів комп'ютерів Apple 2, що дозволило компанії «двох Стивів» в 1980 році провести випуск і успішне розміщення своїх акцій на біржі. Так, двадцатип'ятирічний Стівен Джобс став мільйонером.

Через 3 роки, через конфлікт з інвесторами і членами ради директорів Apple, Стів Джобс був вимушений покинути компанію. Він продав велику частину своїх акцій і придбав за 5 млн. доларів компанію NeXT (згодом перейменовану в Pixar).За період керівництва Джобса студія Pixar випустила свої найуспішніші картини «Історія іграшок», «Пригоди Фліка», «Корпорація монстрів», «У пошуках Немо». Також Pixar розробила програмний продукт «RenderMan», який, на даний момент, є промисловим стандартом рендерингу для 3D анімації.

Стів Джобс - голова компанії Apple

Успішна діяльність Стівена Пола Джобса на посту керівника Pixar у черговий раз довела його управлінський і фінансовий талант.

Повернення Стіва Джобса до Apple

Тим часом, справи в компанії Apple Computer Corporation йшли все гірше і гірше. Комп'ютери Macintosh, що виготовлялися Apple, поступово програвали ринок новим комп'ютерам від IBM. Рада директорів компанії, в 1997 році ухвалила рішення запросити Стіва Джобса на посаду виконавчого директора Apple.

Через рік, Джобс закриває ряд збиткових проектів компанії і приступає до розробки нового моноблочного комп'ютера iMac, який, поступово став завойовувати популярність серед покупців. Саме завдяки iMac, справи Apple пішли вгору.

У 2001 році Стів Джобс представляє світу музичний плеєр iPod з величезним на той час об'ємом пам'яті та інноваційним дизайном. Буквально через рік-два прибутки від продажів iPod складатимуть більшу частку доходу Apple.

У період з 2007 по 2010 рік з'являється ціле сузір'я нових продуктів від Apple: мобільні телефони iPhone декількох модифікацій, надтонкі ноутбуки MacBook Air і планшетний комп'ютер iPad.

Незважаючи на певні технічні безглуздості (наприклад, відсутність підтримки найбільш популярного протоколу Bluetooth або неможливість завантаження музики на плеєр напряму, без використання спеціальної програми), Стіву Джобсу вдалося сформувати коло споживачів продуктів компанії, що відрізняються крайньою лояльністю до бренду. І ця заслуга цілком і повністю належить Джобсу.

У свій час Стів Джобс був одним з найбагатших людей США із статком в 5,5 млрд. доларів. Їздив Стів на Мерседесі SL55AMG, у якого замість номерних знаків використовувався штрих-код. Також він мав літак Gulfstream, плата за утримання якого повністю лежала на плечах компанії Apple (це була одна з умов контракту компанії з Джобсом).

Незважаючи на багатство Стіва Джобса, він завжди одягався однаково: джинси, чорний реглан і кросівки New Balance. Ніяких піджаків, сорочок і відпрасованих брюк. Напевно, за це його і любили споживачі - за його любов до життя, неповторний шарм і креативність.

Помер Стів Джобс 5 жовтня 2011 року у віці 56 років від раку підшлункової залози.

Категорія: Історії успіху | Додав: Alla-Petrivna (20.02.2012)
Переглядів: 3644 | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу

Пошук

Друзі сайту