Четвер
25.04.2024
09:24
Вітаю Вас Гість
RSS

Вивчаємо економіку разом
(сайт вчителя економіки та правознавства Глухівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2)

Каталог статей »
Меню сайту

Категорії розділу
Нобелівські лауреати [9]
Історії успіху [6]

Наше опитування
Вам подобається мій сайт?
Всього відповідей: 535

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Видатні економісти » Історії успіху

Історія полковника Сандерса

Історію про падіння і зліт полковника Сандерса слід почати з короткого екскурсу в його дитинство.

Народився Гарлан Сандерс в 1890 році в бідній багатодітній родині. Через те, що батьки Сандерса працювали на фермі від зорі до зорі, Гарлан виконував роль няньки для своїх молодших братів. Йому доводилося прибиратися в будинку, займатися вихованням братів, і навіть готувати. Цілком ймовірно, що саме в дитинстві у нього і проявився талант до приготування їжі.

Полковник Сандерс на фоні логотипу KFC

Проте, життя повне труднощів і позбавлень (грошей в сім'ї бракувало), не залишала часу на розвиток кулінарних здібностей хлопчика, і він вирішив шукати кращої долі для себе зовні удома. Після шостого класу Сандерс кидає школу і вирушає шукати роботу по собі. Але пошуки своєї долі займають у нього не мало не багато - 25 років.

За ці роки Сандерс встигає перепробувати професії торговця автомобільними покришками, професійного військового, кондуктора в трамваї, підсобного робітника на фермі, кочегара на залізниці і так далі. І лише у 40 років, зібравши деякі гроші, він, нарешті, відкриває свою справу - автомайстерню на узбіччі великої автостради.

Дуже вдале місце розташування забезпечило Сандерсу постійний приплив клієнтів і, через деякий час, в приміщенні майстерні почала свою роботу закусочна, в якій подавали смажених курчат, приготованих за рецептом Гарлана Сандерса.

Курчата прославилися на увесь штат, і справи пішли в гору.

Через 5 років після відкриття автомайстерні, в 1935 році губернатор штату Кентуккі за особливі заслуги перед штатом, присвоїв Сандерсу титул «полковника» (щось подібне до почесного громадянина штату). І це недивно. Адже на той час «Смажене курча Гарлана Сандерса» вже придбало статус національного надбання штату Кентуккі.

Через два роки полковник Сандерс додав до автомайстерні і закусочної ще і мотель під власним ім'ям. Гроші текли рікою, і здавалося, що довгожданий успіх прийшов назавжди, а щаслива старість полковника була забезпечена. На жаль, це виявилося не так.

У п'ятдесятих роках відкривається нова сучасна автострада державного значення, яка забрала на себе увесь транспортний потік з півночі США і усіх потенційних клієнтів закладу Гарлана Сандерса. Бізнес почав танути на очах. Сандерс був вимушений продати усе що мав, включаючи будинок, в якому він жив.

Але так просто здаватися він не збирався. У полковника залишилося головне - його рецепт приготування смажених курчат. Шістдесятисемирічний Сандерс почав об'їжджати ресторан за рестораном, місто за містом, штат за штатом, і пропонувати свій рецепт в обмін на частку з кожного проданого курчати. Пройшло багато часу, за спиною залишилися штати Ілінойс, Мэн, Огайо, Індіана, перш ніж йому вдалося укласти перший договір, згідно умов якого він отримував усього лише 5 центів з кожної проданої порції курятини, приготованої за його рецептом. Але справа пішла.

Незабаром багато ресторанів дали згоду перепрофілювати своє меню винятково під продаж «курчат полковника Сандерса». Так народився бренд «Kentucky Fried Chicken».

Вже через 4 роки під вивіскою «KFC» працювало декілька сотень ресторанів по всій країні, а бренд «Kentucky Fried Chicken» був на язику у усіх любителів фастфуду в США.

Помер Гарлан Сандерс багатою людиною в 1980 році (йому тоді було 90 років). Сьогодні закусочні «KFC» працюють по всьому світу, а логотип із зображенням Полковника символізує ту наполегливість і завзятість, без яких успіх в будь-якому бізнесі просто неможливий.

Категорія: Історії успіху | Додав: Alla-Petrivna (20.02.2012)
Переглядів: 1130 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу

Пошук

Друзі сайту