П`ятниця
19.04.2024
08:23
Вітаю Вас Гість
RSS

Вивчаємо економіку разом
(сайт вчителя економіки та правознавства Глухівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2)

Каталог статей »
Меню сайту

Категорії розділу
Нобелівські лауреати [9]
Історії успіху [6]

Наше опитування
Вам подобається мій сайт?
Всього відповідей: 535

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Видатні економісти » Історії успіху

Генрі Форд

Сім'я Фордів емігрувала в США з Ірландії і оселилася на фермі в околицях Детройта. Глава сім'ї - Уільям Форд, батько Генрі Форда, з часом став заможним фермером і був обраний общиною на пост церковного старости і судді.

Генрі Форд у молодості

Герой нашого оповідання, Генрі Форд народився 30 липня 1863 року. Не дивлячись на те, що Уільям Форд хотів бачити свого сина фермером, Генрі вже в 12 років почав виявляти цікавість до механіки. Цьому посприяли два випадки, що сталися з Генрі.

Коли Генрі було 12 років, він уперше побачив так званий локомобіль (пересувний паровий двигун) і це зіграло величезну роль у виборі подальшого життєвого шляху хлопчика. Він на все життя захопився технікою і механікою.

І другий випадок: одного разу йому в руки попався зламаний годинник, який він негайно розібрав і намагався полагодити.

Вже до п'ятнадцяти років молодший Форд міг відремонтувати більшість несправних годинників, що потрапляли до його рук.

У шістнадцять років Генрі Форд покидає свою ферму і вирушає шукати свою долю в Детройт. Він влаштовується на роботу учнем машиніста паралельно вивчаючи складну механіку і машинобудування. Дещо пізніше, набувши практичних навичок, Форд займається наладкою і ремонтом паровозних двигунів, пробує себе в ролі механіка на інших роботах, не пов'язаних із залізницею.

З 1888 по 1899 роки Форд працює механіком (а через декілька років і головним інженером) в компанії знаменитого на весь світ винахідника Томаса Едісона (того самого, який винайшов лампу розжарювання). За цей час, в домашніх умовах Форд збирає свій перший автомобіль.

У 1899 році Генрі Форд вирішує повністю зосередитися на конструюванні і зборці автомобілів. Він покидає Едісона і стає співвласником «Detroit Automobile Company», займаючи, при цьому, ще і посаду головного конструктора.

На жаль, а для Форда - на щастя, компанія через три роки банкротує і Генрі Форд засновує ту саму "Ford Motor Company", яка, через п'ятнадцять років, прославить його ім'я на весь світ.

Справжній успіх і визнання компанія Форда отримує після випуску моделі «Форд – Т», яка успішно випускалася двадцять років - з 1908 по 1928 роки. Популярость цієї моделі була обумовлена її дешевизною і практичністю. Можна сказати, що «Форд – Т» став символом автопрому США того часу.

Також, Форд, уперше в історії автомобільної промисловості, створив найбільшу мережу з продажу і ремонту автомобілів (аналоги сучасних автосалонів і СТО). У 1912 році по країні налічувалося не менше 6 тисяч таких пунктів обслуговування.

Ще одним ноу-хау Генрі Форда в автомобілебудуванні стало впровадження системи повного циклу виробництва автомобіля: від видобутку залізної руди, до випуску готового продукту. Це дозволило забезпечити найвищу на той час надійність вузлів і агрегатів автомобіля.

Справи компанії йшли в гору. Багато моделей автомобілів і тракторів «Форд» йшли на експорт, з них значна частина в Росію.

На початку 30-х років двадцятого століття Форд передав управління компанією в руки свого сина Эдзела, проте після його смерті від раку шлунку в 1943 році Генрі Форд знову встав біля керма.

Помер Генрі Форд 7 квітня 1947 року у віці 83-х років. Керівництво компанією узяв на себе його онук - Генрі Форд II.

Незважаючи на безліч невдач, які переслідували компанію упродовж усього її існування після смерті засновника, «Ford Motor Company» існує і понині.

Категорія: Історії успіху | Додав: Alla-Petrivna (20.02.2012)
Переглядів: 3127 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу

Пошук

Друзі сайту