П`ятниця
22.11.2024
07:52
Вітаю Вас Гість
RSS

Вивчаємо економіку разом
(сайт вчителя економіки та правознавства Глухівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2)

Каталог файлів »
Меню сайту

Категорії розділу
Матеріал для всіх [40]
Основи споживчих знань [12]
5 клас [6]
6 клас [2]
7 клас [2]
8-9 клас [8]
10 клас [14]
11 клас [10]
творчі роботи учнів 5 клас [6]
творчі роботи учнів 6 клас [3]
творчі роботи учнів 8 -9 клас [3]
творчі роботи учнів 10 клас [1]
творчі роботи учнів 11 клас [0]

Наше опитування
Вам подобається мій сайт?
Всього відповідей: 535

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Файли » Матеріали для учнів » Матеріал для всіх

Монети не для розрахунку
11.04.2010, 20:57

10 місце: У Домініканській республіці гроші до сьогодні використовують як гирку при зважуванні. Щоб уникнути непорозумінь, на монеті вартістю 10 центів поряд з номіналом позначено "2 1/2 грами".

9 місце: Монетами можна вимірювати і довжину. У 1959 році канадські центи карбували таким чином, що сто центів складали рівно фунт, а діаметр одного цента дорівнював дюйму. Правда, потім від ідеї довелося відмовитися, тому що монети виявилися дуже громіздкими.

8 місце: Мало хто знає, що у Леніна і Крупської були обручки, які карбують з мідних п'ятаків. Каблучки спеціально до вінчання в Шушенському карбував один з робітників-засланців.

7 місце: Золоті монети видавалися кожному з англійських льотчиків, які бомбили Косово. Ці монети супроводжувалися запискою, в якій на сербській мові висловлювалося прохання не вбивати льотчика, якщо його літак зіб'ють, а узяти натомість ці золоті монети.

6 місце: Солдати Суворова використовували монети як медалі. Відомо, що генералісимус Суворов нерідко міняв свою зарплату на срібні рублі і після битви нагороджував солдатів, що відрізнилися. Вони вважали за честь зробити в монеті дірочку і повісити її собі на груди.

5 місце: Монети-пам'ятники - виявляється, буває і таке. На пам'ятник легендарному адміралу Макарову офіцери флоту зібрали свої п'ятаки, які й були переплавлені. А в Японії зовсім недавно з монет, які зібрали діти, відлили дзвони миру. Один з них встановлений в Нью-Йорку.

4 місце: Монети-реклама. У "Історії візантійської імперії" описаний такий випадок. Два купці, візантійський і персидський, потрапили на аудієнцію до правителя Цейлону. Цар запитав, який з владик їх держав найсильніший і найбагатший. Перс сказав, що цар найсильніший і багатший, він - цар царів і може робити все, що захоче. Візантієць не сказав нічого. І тоді цар попросив обох купців показати їх гроші. Візантійська монета була золота, світла, хорошого різьблення. А персидська - срібна і не могла змагатися з візантійською. Візантійському купцеві були надані особливі почесті: його посадили на слона і з барабанним боєм возили по столиці. А в Бельгії в 1987 році карбували монети із справжніми рекламними текстами.

3 місце: Монета як доля. Монету до цих пір використовують футбольні судді при виборі воріт перед грою.

2 місце: Німці використовують монету вартістю в один пфеніг для перевірки якості пива. Монету кладуть на пивну піну в кухлі, і якщо монета не тоне, значить, пиво "правильне".

1 місце: Уявіть собі, звичайні монети регулюють хід найзнаменитішого в світі годинника - Біг Бена в Лондоні... Якщо годинник відстає або поспішає, то головний хранитель годинника кладе або знімає з маятника монету в один пенс, яка збавляє або додає секунду!

Категорія: Матеріал для всіх | Додав: Alla-Petrivna
Переглядів: 724 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу

Пошук

Друзі сайту