П`ятниця
29.03.2024
12:20
Вітаю Вас Гість
RSS

Вивчаємо економіку разом
(сайт вчителя економіки та правознавства Глухівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2)

Каталог файлів »
Меню сайту

Категорії розділу
Цікавинки [45]
ВІДЕОМАТЕРІАЛИ [8]

Наше опитування
Вам подобається мій сайт?
Всього відповідей: 535

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Файли » Цікаве про все » Цікавинки

Поради підприємцям-початківцям перед заснуванням своєї справи (підприємства)
07.11.2012, 21:11

Відкриття власної справи
Поради підприємцям-початківцям перед заснуванням своєї справи (підприємства)
Советы начинающим предпринимателям перед организацией своего дела (предприятия)

1. Перестаньте робити те, що робите, тобто перепочиньте  і оцініть (проаналізуйте), що спрацьовує у вашому бізнесі, а що ні. Встановіть, що робиться вами неправильно і як вийти на позитивний результат. Не робіть того, що не спрацьовує, а шукайте нову справу.

2. Шукайте нові ідеї.

3. Знайдіть того, хто займається справою, яку ви  хочете започаткувати. Відвідуйте заняття на курсах з бізнесу (більшість з них бувають безплатними), купуйте книги, касети, періодику з проблем бізнесу.

4. Повільно "пробігайте”, пройдіться або проїдьте хоч би раз на місяць по території, яка вас цікавить з точки зору розміщення вашого бізнесу (насиченості, кількості потенційних споживачів тощо).

5. Будьте далекоглядними при купівлі акцій, облігацій та інших цінних паперів, вивчіть спочатку їх кон’юнктуру.

 

Запам’ятайте: фінансовий інтелект людини складається із знань у чотирьох сферах:

№ 1бухгалтерський облік. Це те, що називається фінансовою грамотністю. Життєво важливо вміти все прорахувати, якщо ви прагните побудувати "імперію” своєї справи. Чим більша кількість грошей, за які ви відповідаєте, тим більше вимагається від вас акуратності, точності у веденні справи, або ваш бізнес рухне. Фінансова грамотність – це вміння читати і розуміти фінансові звіти. Вона дає вам змогу визначати сильні і слабкі сторони  у будь-якому бізнесі.

№ 2 – інвестування. Це те, що називається наукою про гроші. Інвестування як процес включає в себе стратегію і тактику вкладання грошей у ваш бізнес. Це творча сторона бізнесу.

№ 3 – розуміння ризику. Це наука про пропозицію і попит. Є потреба знати "технічні” аспекти ринку, що потрібно ринку. Слід розуміти, чи є в конкретному інвестуванні економічний зміст, в чому тепер має потребу ринок. Слід розуміти "емоції” ринку.

№ 4 – знання економічних законів, юриспруденції. Так, якщо у фірмі добре налагоджений бухгалтерський облік, інвестування, знання ринку – її чекає успіх, а якщо бізнесмен знає про податкові переваги тієї чи іншої підприємницької структури, її правовий захист, він може працювати значно ефективніше.

 

Щоб відповісти на запитання: "Навіщо розвивати свій коефіцієнт фінансового інтелекту?”, слід зазначити, що наближається той час, коли одні люди будуть відчайдушно і наполегливо вириватись вперед, а інші –  лише чіплятися за померклі розмови про минулі часи. Він уже розпочався!

Земля як товар була багатством 300років тому. Той, хто володів землею, володів і багатством. Потім з’явилися промислові підприємства: заводи і фабрики. США, Англія, Німеччина, Японія та інші промислові країни стали домінувати на планеті. Промисловик заволодівбагатством.

 Нині багатство приносить інформація. Той, хто має найбільш досконалу, сучасну інформацію, володіє багатством. Проблема, правда, є і вона в тому, що інформація носиться по планеті зі швидкістю світла. Нове багатство не може стримуватися, бути обмеженим будь-якими рамками, як це було із землею і заводами. Настануть ще більш драматичні зміни, які будуть проходити ще стрімкіше. Настане грандіозний зріст кількості нових мультимільйонерів. Але будуть і ті, хто  залишиться на узбіччі життя. Такі люди і не зрозуміють, що проблема то вся в них самих. Старі  ідеї тягнуть  їх на дно, вони (ці старі ідеї) і є самим великим їх пасивом.

Фінансовий коефіцієнт інтелекту – це сума багатьох знань і талантів, комбінація чотирьох вищезазначених сфер – складових фінансової розумності. Фінансова мудрість – це і можливість великого вибору. Переважна кількість людей знає лише одне вирішення своїх фінансових проблем – більше працювати, економити, брати в кредит.

Навіщо розвивати свій фінансовий геній? Лише ви самі  можете відповісти на це питання. В США, наприклад, в основному користуються двома основними засобами для досягнення фінансового росту: нерухомість і акції невеликих компаній.Нерухомість– основа всього американського бізнесу. Нескладна арифметика і здоровий глузд – все, що вимагається для досягнення фінансового успіху. Прикладів цьому – безліч.

 

Десять кроків, як процес розвитку вашого фінансового інтелекту, над якими тільки ви маєте контроль:

1. Мені потрібна причина, щоб піднятись над дійсністю, мені потрібна сила духу. Причина або мета це сполучення "хочу” і "не хочу”.

2. Я вибираю щоденно. Мова йде про свободу вибору, можливість вибору – це головна причина, чому люди хочуть жити у вільній країні. Ми бажаємо мати можливість і свободу вибору. В першу чергу інвестуйте гроші в освіту. По суті, єдиний актив, що ви маєте, – це ваш розум,  наймогутніший інструмент, яким  володієте.

 Чи не єдиний шлях, за допомогою якого ви можете одержати доступ до інтелекту фінансово освічених, багатих бізнесменів, – це спокійно, з належною повагою читати і слухати те, про що вони пишуть і говорять. Надмірні або критичні люди –  здебільшого люди із заниженою самооцінкою, які бояться йти на ризик. Дійсно, розумна людина приймає нові ідеї, тому що вони суттєво розширяють її кругозір. Вміти слухати набагато важливіше, ніж вміти говорити. Якщо б це було не так, бог не дав би нам два вуха і один рот. Досить багато людей думає своїм ротом, замість того, щоб слухати, вбираючи все нові і нові ідеї і можливості.  Люди сперечаються, замість того, щоб задавати питання. Вміння слухати і говорити повинне бути підпорядковане єдиному – розширенню вашої фінансової грамотності.

3. Вибирайте друзів обережно. Є одна особливість, на яку необхідно звернути увагу. Багаті люди і говорять про гроші (багатство). Вони не хвастаються грішми, вони зацікавлені у розумінні грошей як таких. Вчитись у друзів, яких цікавлять не гроші самі по собі, а розуміння суті грошей, шляхів їх надходження та того, як вони заставляють гроші працювати на себе, – ось головна премудрість фінансово освічених людей.

Зрозумійте. Розумні інвестори на ринку не метушаться, вони відслідковують ситуацію на ринку. Несміливі інвестори, як вівці, рухаються разом із натовпом. Або ж їх  охоплює жадоба, коли мудрі інвестори уже вилучили свій прибуток і рухаються далі. Мудрі інвестори купують інвестицію, коли вона не популярна. Вони чітко знають, що їх прибуток створюється саме тоді, коли вони купують, а не коли продають. Вони терпляче чекають свого моменту, завжди напоготові, в очікуванні наступної великої хвилі.

Вся справа в інформації – як легальної, так і нелегальної. Так чи інакше, без інформації не обійтися. Головне, наскільки далекі ви від  джерела інформації. Суть і полягає в тому, що ви хочете мати багатих друзів, наближених до інформації, адже де інформація, там і гроші. Ось для чого потрібні  ділові багаті друзі. В цьому і проявляється фінансова грамотність.

4. Оволодівайте однією формулою ефективності функціонування вашого бізнесу, а потім вивчайте нову. Навчіться це робити швидко, адже в цьому і полягає ваш успіх, ваші конкурентні переваги. Для  того щоб, наприклад, зробити хліб, кожний пекар користується рецептом, хай навіть збереженим в його пам’яті. Гроші, до речі, також часто називають "тістом”. Багато з нас чули таку  приказку: "Ви – те, що ви їсте”, або "Ви  стаєте тим, що ви вчите”. Іншими словами, слід обережно відноситись до того, що ви вивчаєте і чого навчаєтесь, тому що ваш розум викроїть вас за зразком тих знань, які ви ж в нього закладаєте. Якщо ви вчитесь професійно готувати страви, отже, ви знаєте до чого прагнете. Ви бажаєте стати  кухарем.

Коли справа доходить до грошей, переважна кількість людей користуються тією основною формулою, яку винесли зі школи: працювати на гроші. Це –  формула життя мільйонів людей, їх рецепт. У всьому світі просліджується одна домінуюча формула, якою керуються мільйони людей: вони піднімаються, йдуть на роботу, заробляють гроші, сплачують рахунки, балансують з чековими книжками, купують якісь цінні папери і знову повертаються на роботу. І так із дня на день...

В сучасному, швидкоплинному світі важливо не те, що ви знаєте (оскільки знання швидко старіють), а важлива швидкість, з якою ви щось засвоюєте. Знаходити більш продуктивні формули, рецепти, робити обґрунтовані висновки для заробітку грошей – це безцінний дар. Багато працювати на гроші сьогодні – формула застаріла і примітивна.

5. Заплатіть спочатку собі. Даний крок вимагає сильної самодисципліни. Якщо ви не можете себе контролювати, не старайтесь розбагатіти. Немає сенсу і інвестувати, і заробляти гроші, якщо їх тринькати. Саме відсутність самодисципліни веде до того, що більшість людей, які виграють у лотерею мільйони, швидко розорюються. Важко сказати, який із десяти кроків найбільш важливий. Особиста самодисципліна головний  відмінний фактор між багатими людьми, бідними і середнім класом. Світ не залишає у спокої людей не тому, що він жорстокий, а тому, що людям не хватає внутрішнього самоконтролю і дисципліни. Люди, яким не дістає внутрішньої сили духу, часто стають "жертвами” тих, хто має самодисципліну.

 

У бізнесі люди повинні фокусувати увагу не на своїй продукції (послугах), а на розвиткові управлінських навичок. Сучасний бізнес виділяє три найбільш важливі управлінські навички для людини, яка хоче започаткувати власну справу:

  1. управління грошовим потоком (рухом готівки);

  2. управління людьми;

  3. управління особистим часом.

 

Названі управлінські навички підходять до будь-якої справи. Вони відображаються на способі вашого життя: як особистості, як члена сім’ї, як учасника бізнесу, благодійної організації, як мешканця міста і громадянина нації. Кожна з цих навичок посилюється оволодінням самодисципліною. А в плані самодисципліни мова насамперед і йде про поняття "заплатіть спочатку собі”. В системі "заплатіть спочатку собі” існують два правила:

  • не залазьте у борги;

  • якщо ви інколи і відчуваєте нестачу грошей, все одно платіть собі в першу чергу.

 

6. Платіть своїм брокерам добре. Ми живемо у вік інформації. Ін- формація на ринку цінних паперів, нерухомості тощо – безцінна. Добрий брокер повинен забезпечувати вас інформацією, так само як і надавати корисні поради. Брокер – це ваші очі і вуха на біржі. Більшість брокерів заядлі продавці. Знайдіть брокера, який пропускає ваші інтереси через своє серце, не пожаліє свого часу на ваше навчання і стане  найкращим  активом. Але будьте з брокерами чесними, і вони відплатять вам тим же.

Як уже відмічалося, одна із управлінських навичок управління людьми. Здебільшого люди управляють лише тими, над якими мають владу, – це їх підлеглі. Більшість пересічних менеджерів так  і залишаються пересічними, терплячи невдачі у службовій кар’єрі, тому що вони знають як працювати з людьми  під собою, але не знають, як працювати з людьми над собою. Важливо вміти управляти як тими, так і іншими. Добре платіть тим людям, які краще вас розбираються у деяких технічних і фінансових питаннях. Ось чому для прийняття компромісних, стратегічних питань розвитку бізнесу великі компанії мають раду директорів.

7. Будьте "індійським дарувальником”. Мова йде про вміння одержати щось задарма. Перше запитання навченого досвідом інвестора буває таке: "Як швидко я поверну назад свої гроші?” Такі інвестори хочуть знати, що вони одержать безплатно при укладанні грошей у ваш бізнес, а що буде частиною угоди. Ось чому таким важливим є обґрунтування маси прибутку на інвестований капітал. Мудрі інвестори повинні прагнути до більшого, ніж прибуток на інвестований капітал, мова йде про актив, який ви одержите безплатно, лише  тільки  повертаючи свої початкові капіталовкладення.

8. Актив приносить предмети розкоші. Сила людини у її вмінні на чомусь зосереджуватися. Справа в тому, що деякі люди купують предмети розкоші у кредит. Ми сьогодні досить часто фокусуємося на залученні грошей, щоб купувати бажані речі, замість того, щоб зосереджуватися на створенні грошей. Адже позичати гроші завжди легше, ніж віддавати.

Чим раніше ви зможете навчити себе і тих, кого любите, стати господарями грошей, –  тим краще. Гроші – велика сила. На жаль, люди  використовують силу грошей проти себе. Якщо ваша фінансова мудрість на низькому рівні, гроші стануть понукати вами, будуть розумніші вас, ви будете працювати на них все своє життя.

Щоб стати господарем грошей, вам слід бути розумнішими за них, і вони підкоряться вам, стануть робити те, що вам потрібно. Замість того, щоб бути рабом грошей, ви станете їх господарем. Це і є фінансовою мудрістю.

9. Потреба в героях: сила міфу. Герої роблять більше, ніж надихають вас. Завдяки їм ми простіше дивимося на речі, що оточують нас. ”Якщо вони можуть зробити це, то чому не можу я”, – кажемо ми собі.

10. Платіть (давайте) і вам відплатиться (віддасться): сила того, який дає.  Є сили в цьому світі, які значно розумніші за нас. Все, що вам потрібно, так це щедро ділитися з людьми тим, що  маєте, і ці сили будуть щедрими з вами.

 

Світ бізнесу складається із чотирьох  типів людей: "Е” – робітник, "S” – представник малого самостійного бізнесу, "В” – власник крупного бізнесу, "І” – інвестор. Більшість людей йде до школи, щоб навчитися того, як стати представником одного із типів: "Е” або "S”.

 Пошук хорошої угоди, вдалого бізнесу, потрібних людей, досвідчених інвесторів тощо – це зустрічі з людьми. Вам слід йти на ринок, спілкуватися із багатьма людьми, робити безліч пропозицій, контрпропозицій, вести переговори, відмовлятися і приймати угоди. Вивчайте, пропонуйте, відкидайте, ведіть переговори і приймайте пропозиції. З цим процесом, збуваючи товар (виконуючи роботи, послуги), вам прийдеться стикатися в житті досить часто. В збуті продукції надзвичайно важливі ділові контакти. В народі існує приказка: "Богу не нужно получать, но людям нужно отдавать”.

 "Вчись бути багатим, зрозумій, як працюють гроші, вчись тому, як заставити гроші працювати на тебе. Повторюй: ”Я не працюю на гроші! Гроші працюють  на мене!”

Якщо ви хочете стати багатим, вам необхідно стати фінансово грамотним. Якщо ви хочете бути багатим, ви повинні навчитись читати і розуміти цифри. І зрозумійте, що багаті дбають про свій актив, бідні і середній клас – про пасив. АКТИВ – це те, що кладе гроші у вашу кишеню. ПАСИВ – те, що виймає гроші із вашої кишені. Якщо ви хочете бути багатим, просто потратьте все своє життя, дбаючи про свій актив. Хочете бути бідним або середнім класом – потратьте своє життя, дбаючи про пасив. Якщо хочете стати багатими і нагромаджувати своє багатство, важливо бути фінансово грамотним –  розуміти і слова і цифри”.

 

У бізнесі дійсний актив поділяється на такі категорії:

1.    Бізнес, який не вимагає присутності підприємця (власника). Він управляється іншими людьми – менеджерами. Якщо підприємець працює на своїй фірмі, то це уже не бізнес, а робота.

2.    Акції, облігації та інші цінні папери.

3.    Інвестиційні фонди відкритого типу.

4.    Нерухомість, яка генерує доход.

5.    Боргові зобов’язання (розписки, векселі тощо).

6. Авторські гонорари від інтелектуальної власності: музика, рукописи, патенти тощо.

7. Інші категорії, що мають вартість, продукують доход, високо ці-няться, вигідно збуваються.

 

Коли мова йде про власний  бізнес, береться до уваги створення і зміцнення графи "актив”. Навіть якщо один долар попаде у цю графу, не дайте йому вийти даремно. А коли ваш грошовий потік (актив) стане рости, ви зможете купити собі будь-які предмети розкоші. Важливо відмітити й те, що багаті люди купують їх в останню чергу, в той час як бідні і середній клас прагнуть купувати предмети розкоші в першу чергу: великі будинки (квартири), коштовності, шуби, дачі тощо, щоб виглядіти багатими. Вони і виглядають багатими, тоді як у дійсності лише глибше осідають у борги по кредитах. Люди ж, які давно мають гроші, які дійсно багаті, спочатку створювали свій актив. А потім доход, який генерував із графи "актив”, приносив їм предмети розкоші. Бідні і середній клас купують предмети розкоші потом, кров’ю, їх діти поступають таким же чином.

Дійсна розкіш – це винагорода за інвестування, створення реального активу.

Категорія: Цікавинки | Додав: Alla-Petrivna
Переглядів: 932 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу

Пошук

Друзі сайту