Четвер
18.04.2024
23:17
Вітаю Вас Гість
RSS

Вивчаємо економіку разом
(сайт вчителя економіки та правознавства Глухівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2)

Каталог файлів »
Меню сайту

Категорії розділу
Матеріал для всіх [40]
Основи споживчих знань [12]
5 клас [6]
6 клас [2]
7 клас [2]
8-9 клас [8]
10 клас [14]
11 клас [10]
творчі роботи учнів 5 клас [6]
творчі роботи учнів 6 клас [3]
творчі роботи учнів 8 -9 клас [3]
творчі роботи учнів 10 клас [1]
творчі роботи учнів 11 клас [0]

Наше опитування
Вам подобається мій сайт?
Всього відповідей: 535

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Файли » Матеріали для учнів » Матеріал для всіх

Імена монет
11.04.2010, 21:01

Абаз
іранська срібна монета, широко поширена в XVI-XVII ст. у країнах Кавказу, Близького Сходу і Середньої Азії. Отримала свою назву за іменем іранського шаха Аббаса I (1587-1628), за часів якого почався її випуск.

Алтин
старовинна російська грошово-рахункова одиниця. Термін походить від татарського слова алти - шість, оскільки спочатку алтин дорівнював 6 грошам.

Бальбоа
грошова одиниця Панами. Названа на честь конкістадора, першовідкривача Тихого океану Васько Нуньєса де Бальбоа.

Болівар
грошова одиниця Венесуели, і, раніше, Уругваю. Названа на честь борця за незалежність країн Латинської Америки Симона Болівара.

Геллер
назва різноманітних європейських монет, а так само сучасної розмінної монети Чехії. Німецьке слово Heller або Haller – назва пфеніга, що чеканився спочатку в місті Халле, імовірно вже в середині XII століття.

Гінея
британська золота монета, випуск якої почався в 1663 році із золота, що видобувається в африканській колонії Гвінея (Guinea), звідки і назва монети.

Гривеник
російська назва монети, величиною 10 копійок з 1701 року. Назва гривеник походить від староруської грошової одиниці гривні. Позначення номінала словом гривеник (іноді гривна) ставилося на монети з початку їх випуску при Петрові I (1689-1725). При Павлові I (1796-1801) на монетах стали вживати позначення номінала "10 копійок".

Гривна
вагова, грошово-вагова і грошово-рахункова одиниця Стародавньої Русі та інших слов'янських країн, назва сучасної грошової одиниці України. Назва походить від прикраси із золота або срібла у вигляді обруча, яке носили на шиї (на загривку) і використовували як примітивні гроші.

Гріш
широко поширений в Європі тип монет, сучасна розмінна монета Польщі і Австрії. Назва - слов'янський варіант німецької назви монети грошен.

Грошен
назва німецької монети, походить від латинського denarius grossus – товстий (великий) денарій.

Гульден
назва німецьких і голландських монет і сучасної грошової одиниці Нідерландів. Нідерландське слово gulden буквально означає золотий.

Денарій
старовинна римська срібна монета, що послужила основою для створення різноманітних типів монет в Європі і на Близькому Сході. Назва походить від вартості монет в 10 ассов (по-латині denarius – десятoк).

Динар (денар)
назва грошових одиниць і розмінних монет багатьох країн світу, в основному Арабського Сходу. Назва походить від римського денарію.

Дірхам (дірхем)
назва монет і грошових одиниць, в основному в арабських країнах. Назва походжить від грецької драхми.

Долар
грошова одиниця США і багатьох інших держав світу. Назва походить від талера. Оскільки вага перших американських доларів була прирівняна до іспанського песо, для позначення долара, так само як і для позначення песо застосовується символ «$».

Донг
назва певного типу монет в Південно-східній Азії, а так само грошова одиниця сучасного В'єтнаму. Назва походить від написів на перших монетах Thong bun - повноцінна монета.

Драхма
Драхма назва монет в Греції, починаючи з античних часів, а так само назва сучасної грошової одиниці Греції. Походить від грецького слова драхма - жменя і сходить до часів, коли на території Греції грошима служили металеві прутки - оболи, жменя яких з 6 штук і складала драхму.

Екю
старовинна французька золота монета. Назва монети походить від французького слова ecu - щит.

Ескудо
назва іспанських і португальських золотих монет, а так само сучасної грошової одиниці Португалії і деяких інших країн. Назва походить від іспанського слова escudo - щит.

Злотий
грошова одиниця Польщі. По-польськи zloty - золотий.

Карбованець
українська назва рубля. Термін виник в XVII столітті, коли в Росії почали чеканку рублевих монет з насічками (карбами) на гуртах.

Кетсал(ь)
грошова одиниця Гватемалі, названа на честь однойменного легендарного довгохвостого тропічного птаха quetzal.

Кліпу
назва будь-якої монети некруглої форми. Походить від шведського слова klippe - обрізати ножицями.

Копійка
монети, що чеканиться з XVI століття по теперішній час. Назва пов'язана з тим, що основним сюжетом лицьової сторони монет було зображення вершника із списом.

Крейцер
назва типу німецьких і австрійських монет, що чеканилися з XIII в. Назва походить від німецького слова kreuz – хрест, основного мотиву зображення перших випусків цієї монети.

Крона
назва багатьох середньовічних монет і сучасних грошових одиниць. Назва походить від зображеної на монеті королівської корони.

Куна
грошова одиниця в Стародавній Русі і у деяких інших слов'ян, а так само сучасна грошова одиниця Хорватії. Назва походить від того, що ця одиниця приблизно відповідала за вартістю шкірці куниці – одного з найпоширеніших товарних предметів того часу. Слово куна майже до XIII століття зберігалося в слов'янських мовах в значенні гроша.

Лек
монета з
 зображенням Олександра Македонського грошова одиниця Албанії. Є теорія, що назва лек походить від скорочення імені Олександра Македонського, зображеного на перших монетах.

Лепта
назва дрібної розмінної монети в Греції. Сьогодні 100 лепта=1 драхмі. Назва сходить до старогрецького слова лепта, множина від лептос - легкий.

Лівр
грошово-рахункова одиниця у Франції IX-XVIII в. Назва походить від латинського слова libra – фунт.

Ліра
монета і грошова одиниця Італії і деяких інших країн. Назва походить від латинського слова libra – фунт.

Луїдор
золота французька монета, назва пішла від зображеного на аверсі портрета короля Людовика (Луї) XIII. По-французьки Louis d’or, буквально - Золотий Луї.

Марка
вагова, грошово-рахункова і грошова одиниця в багатьох країнах Західної Європи і Скандинавії. Німецьке слово mark дослівно позначає знак.

Мільрейс
португальська монета, а пізніше і грошова одиниця Бразилії до 1942 г, гідністю в 1000 реалів (португальське mil – тисяча, reis – множина від real).

Наполеондор
назва французької золотої монети в 20 франків, що чеканилася Наполеоном I і пізніше Наполеоном III, з портретом імператора на аверсі. По-французьки Napoleon d’or, буквально - Золотий Наполеон.

Нобль
назва високопробної золотої британської монети, випуск якої почався в 1344 році при королеві Едуардові III. По-англійськи noble - благородний.

Обол
назва дрібної грошової одиниці і монет, що чеканилися в Греції аж до середини XIX століття. Назва сходить до старогрецького слова obolos - рожен. Рожни використовувалися разом з іншими дрібними предметами як примітивні гроші з якнайдавніших часів.

Пенге
грошова одиниця Угорщини в 1025-1946 г.г. Угорське слово pengo буквально означає дзвінка монета.

Пенні
назва дрібної англійської монети і сучасної розмінної монети Великобританії і деяких інших держав. Назва походить від відповідного німецького пфеніг.

Пенс
форма множини англійського слова penny (пенні). При цьому слово пенс уживається при позначенні кратного номінала, наприклад two pence - монета, гідністю в два пенні, на відміну від виразу two pennies, яке використовується для позначення двох монет, номіналом в 1 пенні.

Песета
назва монети і сучасної грошової одиниці Іспанії. Іспанське слово peseta буквально позначає маленьке песо.

Песо
назва цілого ряду монет Іспанії і її колоній. Іспанське слово peso буквально означає вага або монета, первинна назва уживалося у вигляді peso de a ocho - монета, гідністю у вісім (реалів).

Піастр
назва іспанського і латиноамериканського песо, яке зустрічалося в ужитку і різних торгових документах. Назва пішла, мабуть, від словосполучення piastra d’argento - плитка срібла.

Пфеніг
назва німецької розмінної монети, що чеканиться з X століття. Назва походить від латинського слова pondus - вага.

Рубль
грошова одиниця Росії і Білорусі, російська назва грошової гривни, частин (обрубків) срібних злитків. Звідси і назва - від дієслова рубати.

Сантим
назва розмінної монети, рівної 1/100 частини франка. Назва від латинського centum - сто.

Сантімо
назва розмінної монети, рівної 1/100 частини національної валюти у ряді іспано-мовних країн. Етимологія назви та ж, що і у сантима.

Сентімо
назва розмінної монети, рівної 1/100 частини національної валюти у ряді іспано-мовних країн. Етимологія назви та ж, що і у сантима.

Сентаво
назва розмінної монети, рівної 1/100 частини національної валюти у ряді португало-мовних країн. Етимологія назви та ж, що і у сантима.

Сукре
грошова одиниця Еквадору, названа на честь Антоніо Хосе де Сукре, борця за незалежність іспанських колоній в Америці.

Талер
назва цієї, мабуть, найбільш поширеної в Європі монети походить від слова Йоахимсталер (Joahimstaler), тобто монета, чеканенная в місті Йоахимсталь в Чехії. Ця назва потім розповсюдилася на всі монети аналогічного типу, незалежно від місця і дати їх чеканки.

Фартінг
англійська і ірландська розмінна монета, рівна 1/4 пенні. Існувала до введення десяткової грошової системи. Назва походить від староанглійського слова feorthung - чверть.

Філер
розмінна монета Угорщини, угорський варіант назви монети геллер.

Флорін
високопробна золота італійська монета, вперше вирізьбленна в 1252 році у Флоренції. Назва походить від італійського слова flos - лілія. Лілія була символом міста Флоренція.

Форинт
угорська назва італійської монети флорін і грошова одиниця Угорщини з 1946 року.

Франк
золота і срібна французька монета, грошова одиниця сучасної Франції і деяких інших держав світу. Назва монет походить від латинських написів на перших монетах Francorum rex - Король франків.

Фунт (стерлінгів)
грошова одиниця Великобританії. Назва походить від смислового значення грошової одиниці, рівної за вартістю фунту монет, гідністю в стерлінг (пенні).

Цент
назва розмінної монети, рівної 1/100 частини національної валюти (зазвичай долара) у ряді країн. Етимологія назви та ж, що і у сантима.

Чентезімо
назва італійської розмінної монети, рівної 1/100 ліри. Етимологія назви та ж, що і у сантима.

Червонець
назва, яка спочатку давалася в Росії зарубіжним високопробним монетам (виготовленим з червоного золота). Потім Росія почала випуск власних золотих монет і назву червонець перейшло на них.

Шекель
грошова одиниця в стародавній Іудеї і сучасному Ізраїлі. Назва походить від семітського слова saqal - зважувати.

Шилінг
назва монети і грошової одиниці низки країн. Відомий в Європі з середніх віків. Назва походить від назви давньоримської монети солід.

Категорія: Матеріал для всіх | Додав: Alla-Petrivna
Переглядів: 1200 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу

Пошук

Друзі сайту